Dom Aktualności

wiadomości o firmie Jak wykonać test PCB

Opinie klientów
Świetna obsługa klienta i wszystko dotarło na czas. Produkt był jakością pracy.

—— Malik William

Świetny produkt i jesteśmy bardzo zadowoleni z szybkiego reagowania. Kupiliśmy wiele razy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

—— Matheus Potter

Im Online Czat teraz
firma Aktualności
Jak wykonać test PCB
najnowsze wiadomości o firmie Jak wykonać test PCB

Proces PCBA (Printed Circuit Boards Assembly)

PCB Assembly Process | PCBCart

Elektronika jest integralną częścią naszego codziennego życia. Wszystko, od naszych inteligentnych telefonów po nasze samochody, obejmuje komponenty elektroniczne. Sercem tej elektroniki jest płytka drukowana, znana również jako PCB.

Większość ludzi rozpoznaje obwody drukowane, gdy je widzą. Są to małe zielone chipy pokryte liniami i miedzianymi częściami, które znajdziesz w sercu wypatroszonych urządzeń elektronicznych. Wykonane z włókna szklanego, miedzianych linii i innych metalowych części, te płyty są trzymane razem z żywicą epoksydową i izolowane za pomocą maski lutowniczej. Ta maska ​​lutownicza pochodzi od tego charakterystycznego zielonego koloru.

Czy jednak zauważyłeś te deski z solidnie zamocowanymi komponentami? Nigdy nie traktuj ich jak ozdób na płytce PCB. Zaawansowana płytka drukowana nie będzie w stanie nadać swojej funkcjonalności, dopóki nie zostaną na niej zamontowane komponenty. Płytka drukowana z zamontowanymi komponentami nazywana jest zmontowaną płytką drukowaną, a proces produkcyjny jest nazywany zespołem PCB lub PCBA w skrócie. Miedziane linie na gołej desce, zwane śladami, łączą elektrycznie łączniki i komponenty ze sobą. Przesyłają sygnały między tymi funkcjami, umożliwiając działanie płytki drukowanej w specjalnie zaprojektowany sposób. Funkcje te obejmują zarówno proste, jak i złożone, a jednak rozmiar płytek PCB może być mniejszy niż miniatura.

Jak dokładnie są wykonane te urządzenia? Proces montażu PCB jest prosty, składający się z kilku automatycznych i ręcznych kroków. Na każdym etapie procesu producent płyt ma zarówno ręczne, jak i automatyczne opcje do wyboru. Aby lepiej zrozumieć proces PCBA od początku do końca, szczegółowo wyjaśniamy każdy krok.

Podstawy projektowania PCB

Proces PCBA zawsze rozpoczyna się od najbardziej podstawowej jednostki PCB: podstawy, która składa się z kilku warstw, a każda z nich odgrywa znaczącą rolę w funkcjonalności ostatecznej PCB. Te naprzemienne warstwy obejmują:
• Substrat : Jest to podstawowy materiał PCB. Daje PCB sztywność.
• Miedź : cienka warstwa przewodzącej folii miedzianej jest dodawana do każdej funkcjonalnej strony PCB - z jednej strony, jeśli jest to jednostronna płytka PCB, a po obu stronach, jeśli jest to dwustronna płytka PCB. To jest warstwa miedzianych śladów.
• Maska lutownicza : Na wierzchu warstwy miedzi znajduje się maska ​​lutownicza, która nadaje każdej płytce charakterystyczny zielony kolor. Izoluje ślady miedzi od niechcianego kontaktu z innymi przewodzącymi materiałami, co może skutkować zwarciem. Innymi słowy, lutowie zatrzymuje wszystko na swoim miejscu. Otwory w masce lutowniczej to miejsca, w których lutowie jest nakładany w celu przymocowania elementów do płyty. Maska lutownicza jest ważnym krokiem dla płynnego wytwarzania PCBA, ponieważ zatrzymuje lutowanie przed niepożądanymi częściami, unikając szarpnięć.
• Silkscreen : biała warstwa sitowa jest ostatnią warstwą na płytce PCB. Ta warstwa dodaje etykiety do PCB w postaci znaków i symboli. Pomaga to wskazać funkcję każdego elementu na planszy.

Te materiały i komponenty pozostają w dużej mierze takie same na wszystkich PCB, z wyjątkiem podłoża. Materiał podłoża PCB zmienia się w zależności od specyficznych właściwości - takich jak koszt i podatność na zginanie - każdy projektant szuka w swoim gotowym produkcie.

Trzy główne typy płytek PCB obejmują:

PCB Types | PCBCart

• Sztywna płytka PCB : Najczęściej stosowanym rodzajem podstawy PCB jest sztywny, który stanowi większość PCBA. Stały rdzeń sztywnej płytki PCB nadaje płytce sztywność i grubość. Te nieelastyczne podstawy PCB składają się z kilku różnych materiałów. Najczęściej spotykane jest włókno szklane, inaczej oznaczone jako "FR4". Tańsze PCB są wytwarzane z materiałów takich jak epoksydy lub związki fenolowe, chociaż są one mniej trwałe niż FR4.
• Elastyczna obwód drukowany : Elastyczne płytki drukowane oferują nieco większą elastyczność niż ich sztywniejsze odpowiedniki. Materiał tych PCB jest zwykle plastikiem o wysokiej temperaturze, takim jak Kapton.
• Metalowa rdzenia PCB : Te płyty są kolejną alternatywą dla typowej płyty FR4. Wykonane z metalowego rdzenia płyty te mają tendencję do bardziej wydajnego rozprowadzania ciepła niż inne. Pomaga to rozproszyć ciepło i chronić bardziej wrażliwe na ciepło elementy tablicy.

Thru-hole technology | PCBCart

W nowoczesnym przemyśle PCBA dominują dwa rodzaje technologii montażu:
Technologia montażu powierzchniowego : Elementy wrażliwe, niektóre bardzo małe, takie jak rezystory lub diody, umieszczane są automatycznie na powierzchni płyty. Nazywa się to zespołem SMD, do montażu powierzchniowego. Technologia montażu powierzchniowego może być stosowana na komponentach o małych rozmiarach i układach scalonych (układach scalonych). Na przykład PCBCart może zamontować pakiet o min. rozmiar 01005, który jest nawet mniejszy niż rozmiar ołówka.
Technologia Thru-Hole : działa dobrze na elementach z przewodami lub przewodami, które muszą być zamontowane na płycie, poprzez podłączenie ich przez otwory na płycie. Dodatkowa wiodąca część musi być przylutowana po drugiej stronie płytki. Ta technologia jest stosowana na zespołach PCB zawierających duże komponenty, takie jak kondensatory, cewki, które mają być montowane.

Thru-hole technology | PCBCart

Ze względu na rozróżnienie między THT i SMT, muszą one przejść przez różne procesy montażu. Poniższy artykuł omawia inne kwestie dotyczące materiałów i konstrukcji poza podstawą PCB, ponieważ dotyczą one procesu montażu PCB w odniesieniu do THT, SMT i technologii mieszanych.

Przed rozpoczęciem procesu montażu

Zanim rozpocznie się prawdziwy proces PCBA, musi nastąpić kilka kroków przygotowawczych. Pomaga to producentom płytek drukowanych ocenić funkcjonalność konstrukcji PCB, a przede wszystkim obejmuje sprawdzenie DFM.

Większość firm specjalizujących się w montażu obwodów drukowanych wymaga rozpoczęcia projektowania pliku PCB, wraz z innymi uwagami projektowymi i określonymi wymaganiami. Dzieje się tak dlatego firma montażowa PCB może sprawdzić plik PCB pod kątem wszelkich problemów, które mogą mieć wpływ na funkcjonalność lub łatwość produkcji PCB. Jest to projekt sprawdzania produktywności lub sprawdzania DFM, w skrócie.

DFM Check | PCBCart

Kontrola DFM sprawdza wszystkie specyfikacje projektowe PCB. W szczególności ta kontrola wyszukuje brakujące, nadmiarowe lub potencjalnie problematyczne funkcje. Każdy z tych problemów może poważnie i negatywnie wpłynąć na funkcjonalność końcowego projektu. Na przykład jedną wspólną wadą konstrukcyjną PCB jest pozostawienie zbyt małego odstępu między elementami PCB. Może to skutkować zwarciem i innymi wadliwymi działaniami.

Identyfikując potencjalne problemy przed rozpoczęciem produkcji, kontrole DFM mogą obniżyć koszty produkcji i wyeliminować nieprzewidziane wydatki. Wynika to z faktu, że te kontrole ograniczają liczbę złomowanych desek. W ramach naszego zobowiązania do jakości przy niskim koszcie, kontrole DFM są standardem w każdym zamówieniu projektu PCBCart. PCBCart zapewnia BEZPŁATNE sprawdzanie DFM i DFA za pomocą bezcennych wartości, ponieważ PCFart Valor DFM / DFA zależy od tego, czy system automatyczny przyczynia się do wysokiej prędkości i dokładności.

Rzeczywiste kroki procesu PCBA.

Krok 1: Pasta lutownicza Stenciling

Pierwszym etapem montażu PCB jest nałożenie pasty lutowniczej na płytę. Ten proces przypomina druk sitodrukowy, z wyjątkiem maski zamiast cienkiego szablonu ze stali nierdzewnej umieszczonego nad płytką. Pozwala to asemblerom na nakładanie pasty lutowniczej tylko na niektóre części przyszłej płytki drukowanej. Te części są tam, gdzie komponenty będą umieszczane w gotowej płytce drukowanej.

Solder Paste Composition | PCBCart

Pasta lutownicza sama w sobie jest szarą substancją składającą się z maleńkich kulek metalu, zwanych również lutowiem. Skład tych maleńkich metalowych kulek wynosi 96,5% cyny, 3% srebra i 0,5% miedzi. Pasta lutownicza łączy lut z topnikiem, który ma budowę chemiczną i pomaga lutowi stopić się i związać z powierzchnią. Pasta lutownicza pojawia się jako szara pasta i musi być nałożona na planszę dokładnie w odpowiednich miejscach i dokładnie w odpowiednich ilościach.

W profesjonalnej linii PCBA, mechaniczny uchwyt utrzymuje PCB i szablon lutowania w miejscu. Następnie aplikator nakłada pastę lutowniczą na zamierzone obszary w dokładnych ilościach. Następnie maszyna rozprowadza pastę na szablonie, nakładając ją równomiernie na każdy otwarty obszar. Po wyjęciu szablonu pasta lutownicza pozostaje w zamierzonych miejscach.

Krok 2: Wybierz i umieść

Po nałożeniu pasty lutowniczej na płytkę PCB, proces PCBA przechodzi do maszyny pick and place, zrobotyzowane urządzenie umieszcza elementy do montażu powierzchniowego lub SMD na przygotowanej płytce PCB. SMD stanowią dziś większość elementów niebędących łącznikami na PCB. Te SMD są następnie lutowane na powierzchni płyty w kolejnym etapie procesu PCBA.

Tradycyjnie był to ręczny proces wykonywany za pomocą pęsety, w której asemblery musiały ręcznie wybierać i umieszczać komponenty. Te dni, na szczęście, ten krok jest zautomatyzowanym procesem wśród producentów płytek drukowanych. Ta zmiana nastąpiła w dużej mierze dlatego, że maszyny są bardziej dokładne i bardziej spójne niż ludzie. Podczas gdy ludzie mogą pracować szybko, zmęczenie i zmęczenie oczu mają tendencję do wpadania po kilku godzinach pracy z tak małymi komponentami. Maszyny pracują przez całą dobę bez takiego zmęczenia.

Surface Mount Technology | PCBCart

Urządzenie rozpoczyna proces pobierania i umieszczania, podnosząc płytkę PCB z uchwytem próżniowym i przesuwając ją do stanowiska pobierania i umieszczania. Robot następnie orientuje PCB na stacji i rozpoczyna stosowanie SMT na powierzchni PCB. Składniki te są umieszczane na wierzchu pasty lutowniczej w zaprogramowanych miejscach.

Krok 3: lutowanie reflow

Gdy wszystkie pasty lutownicze i komponenty do montażu powierzchniowego są na miejscu, muszą pozostać tam. Oznacza to, że pasta lutownicza musi zestalać się, przylegając do płyty. Montaż PCB dokonuje tego poprzez proces zwany "reflow".

Po zakończeniu procesu pobierania i umieszczania płytka PCB jest przenoszona na taśmę przenośnika. Ten przenośnik taśmowy przechodzi przez duży piekarnik z przepływem zwrotnym, który przypomina nieco komercyjny piec do pizzy. Ten piekarnik składa się z szeregu podgrzewaczy, które stopniowo ogrzewają płytę do temperatury około 250 stopni Celsjusza lub 480 stopni Celsjusza. Jest wystarczająco gorąco, aby stopić lutowie w pastę lutowniczą.

Reflow Soldering | PCBCart

Po stopieniu się lutowia, PCB kontynuuje ruch przez piec. Przechodzi przez serię chłodnic, dzięki czemu stopiony lut schładza się i zestala w kontrolowany sposób. Stwarza to stałe połączenie lutowane w celu połączenia SMD z PCB.

Wiele PCBA wymaga specjalnego uwzględnienia podczas ponownego przepływu, szczególnie w przypadku dwustronnego zespołu PCB. Dwustronny montaż płytki drukowanej wymaga stelażu i ponownego przepuszczania każdej strony osobno. Po pierwsze, strona z mniejszą i mniejszą częścią jest matrycowana, umieszczana i ponownie przepuszczana, a następnie druga strona.

Krok 4: Kontrola i kontrola jakości

Gdy elementy do montażu powierzchniowego zostaną przylutowane w miejscu po procesie ponownego wlania, co nie oznacza zakończenia PCBA, a zmontowana płyta musi zostać przetestowana pod względem funkcjonalności. Często ruch podczas procesu ponownego przepływu spowoduje słabą jakość połączenia lub całkowity brak połączenia. Szorty są również częstym efektem ubocznym tego ruchu, ponieważ niewłaściwie umieszczone elementy mogą czasami łączyć części obwodu, który nie powinien się łączyć.

Inspection and Quality Control Methods | PCBCart

Sprawdzenie tych błędów i niewspółosiowości może obejmować jedną z kilku różnych metod inspekcji. Najczęstsze metody kontroli obejmują:
• Ręczne kontrole : pomimo nadchodzących tendencji rozwojowych zautomatyzowanej i inteligentnej produkcji, w procesie montażu obwodów drukowanych wciąż są wykonywane kontrole ręczne. W przypadku mniejszych partii, wizualna inspekcja wizualna przez projektanta jest skuteczną metodą zapewnienia jakości PCB po procesie ponownego przepływu. Jednak ta metoda staje się coraz bardziej niepraktyczna i niedokładna w miarę wzrostu liczby kontrolowanych płyt. Patrzenie na tak małe elementy przez ponad godzinę może prowadzić do zmęczenia optycznego, co prowadzi do mniej dokładnych kontroli.
• Automatyczna kontrola optyczna : Automatyczna inspekcja optyczna jest bardziej odpowiednią metodą kontroli większych partii PCBA. Automatyczna maszyna do kontroli optycznej, znana również jako maszyna AOI, wykorzystuje serię kamer o dużej mocy do "zobaczenia" PCB. Te kamery są rozmieszczone pod różnymi kątami, aby zobaczyć połączenia lutowane. Połączenia lutowane o różnej jakości odbijają światło w różny sposób, umożliwiając AOI rozpoznanie lutu o niższej jakości. AOI robi to z bardzo dużą prędkością, umożliwiając przetwarzanie dużej ilości PCB w stosunkowo krótkim czasie.
• Kontrola rentgenowska : kolejna metoda kontroli obejmuje prześwietlenia rentgenowskie. Jest to mniej powszechna metoda inspekcji - jest używana najczęściej w przypadku bardziej złożonych lub warstwowych PCB. X-ray pozwala widzowi przeglądać warstwy i wizualizować niższe warstwy, aby zidentyfikować potencjalnie ukryte problemy.

Los wadliwie działającej płyty zależy od standardów firmy PCBA, zostaną odesłane, aby zostać oczyszczone i przerobione lub złomowane.

Niezależnie od tego, czy inspekcja wykryje jeden z tych błędów, czy nie, następnym krokiem jest przetestowanie części, aby upewnić się, że robi to, co powinna. Obejmuje to testowanie połączeń PCB pod kątem jakości. Płyty wymagające programowania lub kalibracji wymagają jeszcze więcej kroków w celu przetestowania poprawnej funkcjonalności.

Takie inspekcje mogą być przeprowadzane regularnie po procesie ponownego wlania w celu zidentyfikowania potencjalnych problemów. Te regularne kontrole mogą zapewnić, że błędy zostaną znalezione i naprawione tak szybko, jak to możliwe, co pomoże zarówno producentowi, jak i projektantowi zaoszczędzić czas, pracę i materiały.

Krok 5: Wprowadzanie komponentu poprzez otwór

W zależności od rodzaju płyty pod PCBA, płyta może zawierać różnorodne elementy poza zwykłymi SMD. Obejmują one platerowane komponenty z otworami przelotowymi lub komponenty PTH.

Platerowany otwór przelotowy to otwór w płytce PCB, który jest platerowany przez całą płytę. Elementy PCB wykorzystują te otwory do przekazywania sygnału z jednej strony deski na drugą. W takim przypadku pasta do lutowania nie przyniesie żadnego pożytku, ponieważ pasta będzie przebiegać prosto przez otwór bez możliwości przylegania.

Zamiast pasty do lutowania, komponenty PTH wymagają bardziej wyspecjalizowanego rodzaju metody lutowania w późniejszym procesie montażu PCB:
• Lutowanie ręczne : ręczne zakładanie otworów przelotowych jest prostym procesem. Zazwyczaj jedna osoba na jednej stacji będzie miała zadanie wstawienia jednego komponentu do wyznaczonego PTH. Po zakończeniu płyta jest przenoszona do następnej stacji, gdzie inna osoba pracuje nad włożeniem innego komponentu. Cykl jest kontynuowany dla każdego PTH, który należy wyposażyć. Może to być długotrwały proces, w zależności od tego, ile komponentów PTH trzeba włożyć podczas jednego cyklu PCBA. Większość firm w szczególności stara się unikać projektowania elementów PTH w tym celu, ale komponenty PTH są nadal powszechne wśród konstrukcji PCB.
• Lutowanie falowe : Lutowanie falowe jest zautomatyzowaną wersją ręcznego lutowania, ale wiąże się z zupełnie innym procesem. Po umieszczeniu komponentu PTH na płycie umieszcza się kolejny przenośnik taśmowy. Tym razem taśma przenośnika przechodzi przez wyspecjalizowany piekarnik, w którym fala stopionego lutu spłukuje dno deski. Sparuje to wszystkie szpilki na dole deski naraz. Ten rodzaj lutowania jest prawie niemożliwy w przypadku dwustronnych płytek drukowanych, ponieważ lutowanie całej strony PCB sprawiłoby, że delikatne elementy elektroniczne stałyby się bezużyteczne.

Po zakończeniu procesu lutowania, PCB może przejść do kontroli końcowej lub może przejść przez poprzednie etapy, jeśli płytka PCB wymaga dodatkowych części lub innej zmontowanej strony.

Krok 6: Końcowa kontrola i test funkcjonalny

Po zakończeniu etapu lutowania procesu PCBA, końcowa inspekcja sprawdzi PCB pod kątem jego funkcjonalności. Ta kontrola jest znana jako "test funkcjonalny". Test kładzie PCB na swoim kroku, symulując normalne warunki pracy PCB. Symulowane są sygnały mocy i symulowane przez płytkę PCB w tym teście, podczas gdy testerzy monitorują parametry elektryczne płytki PCB.

Functional Test | PCBCart

Jeżeli którakolwiek z tych charakterystyk, w tym napięcie, prąd lub sygnał wyjściowy, wykazuje niedopuszczalne wahania lub pik uderzenia poza ustalony z góry zakres, płyta PCB nie przechodzi testu. Uszkodzona płytka PCB może następnie zostać poddana recyklingowi lub złomowaniu, w zależności od standardów firmy.

Testowanie jest ostatnim i najważniejszym krokiem w procesie montażu PCB, ponieważ decyduje o powodzeniu lub niepowodzeniu procesu. Testowanie to jest również powód, dla którego tak ważne jest regularne testowanie i kontrola w całym procesie montażu.

Po PCBA

Wystarczy powiedzieć, proces montażu PCB może być brudny. Pasta lutownicza pozostawia pewną ilość topnika, podczas gdy obsługa człowieka może przenosić oleje i zabrudzenia z palców i odzieży na powierzchnię PCB. Gdy wszystko zostanie zrobione, wyniki mogą wyglądać trochę obskurnie, co jest zarówno kwestią estetyczną, jak i praktyczną.

Po kilku miesiącach pozostawania na PCB, pozostałości topnika zaczynają pachnieć i czuć się lepkie. Staje się też nieco kwaśny, co z upływem czasu może uszkodzić połączenia lutownicze. Dodatkowo, zadowolenie klienta cierpi, gdy przesyłki nowych PCB są pokryte pozostałościami i odciskami palców. Z tych powodów ważne jest zmywanie produktu po zakończeniu wszystkich etapów lutowania.

Wysokociśnieniowa aparatura do mycia ze stali nierdzewnej z dejonizowaną wodą jest najlepszym narzędziem do usuwania pozostałości z PCB. Mycie PCB w dejonizowanej wodzie nie stanowi zagrożenia dla urządzenia. Jest tak dlatego, że jony w zwykłej wodzie uszkadzają obwód, a nie samą wodę. Woda dejonizowana jest zatem nieszkodliwa dla PCB, gdy przechodzą one cykl prania.

Po umyciu szybki cykl suszenia ze sprężonym powietrzem pozostawia gotowe PCB gotowe do pakowania i wysyłki.

Różnice między PCBA: montaż THT, montaż SMT i mieszana technologia

Procedure Comparison between SMT Assembly and Thru-hole Assembly | PCBCart

Proces montażu technologii Thru-Hole (THT)

Tradycyjna metoda montażu obwodów drukowanych polega na tym, że proces montażu otworu przez otwór jest realizowany poprzez współpracę ręczną i automatyczną.
• Krok 1: rozmieszczenie komponentów - ten krok jest wykonywany ręcznie przez profesjonalny personel techniczny. Inżynierowie muszą szybko, a zarazem precyzyjnie umieszczać komponenty na odpowiednich stanowiskach w oparciu o pliki projektu PCB klienta. Ułożenie elementów musi być zgodne z przepisami i normami operacyjnymi procesu montażu przewlekanego w celu zagwarantowania wysokiej jakości produktów końcowych. Na przykład, muszą wyjaśnić polaryzację i orientację komponentów, zatrzymać komponent operacyjny od wpływu na komponenty otoczenia, aby kompletne rozmieszczenie komponentów było kompatybilne z odpowiednimi standardami i aby nosić antystatyczne opaski na rękę w przypadku elementów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne, takich jak układy scalone.
• Krok 2: Inspekcja i rektyfikacja - Po zakończeniu umieszczania elementu płyta jest następnie umieszczana w dopasowanej ramie transportowej, gdzie płyta z komponentami podłączonymi zostanie automatycznie sprawdzona w celu ustalenia, czy elementy są dokładnie umieszczone. W przypadku zaobserwowania problemów dotyczących rozmieszczenia komponentów, łatwo można je natychmiast naprawić. W końcu odbywa się to przed lutowaniem w procesie PCBA.
• Krok 3: lutowanie falowe - teraz elementy THT powinny być dokładnie lutowane na płytce drukowanej. W układzie do lutowania falowego płyta porusza się powoli nad falą ciekłego lutu w wysokiej temperaturze, około 500 ° F. Następnie można z powodzeniem uzyskać wszystkie połączenia przewodów lub przewodów, dzięki czemu elementy wlotu są mocno przymocowane do płytki.

Technologia montażu powierzchniowego (SMT)

W porównaniu z procesem montażu przewlekanego, proces montażu powierzchniowego wyróżnia się pod względem wydajności produkcji, ponieważ cechuje się całkowicie automatycznym montażem procesu montażu PCB z drukowania pasty lutowniczej, pick and place i lutowania reflow.
• Krok 1: Drukowanie pasty lutowniczej - Pasta lutownicza nakładana jest na płytę za pomocą drukarki pasty lutowniczej. Szablon zapewnia dokładne umieszczenie pasty lutowniczej w odpowiednich miejscach, w których będą montowane komponenty, co jest również nazywane szablonem lub sitem lutowniczym. Ponieważ jakość druku pasty lutowniczej jest bezpośrednio związana z jakością lutowania, producenci PCBA koncentrując się na produktach wysokiej jakości zwykle przeprowadzają kontrole po wydrukowaniu pasty lutowniczej za pośrednictwem inspektora pasty lutowniczej. Ta kontrola gwarantuje, że druk osiągnął przepisy i standardy. W przypadku stwierdzenia defektów w druku pasty lutowniczej, należy przerobić druk lub pasta lutownicza zostanie zmyta przed drugim drukowaniem.
• Krok 2: Montowanie komponentów - Po wyjściu z drukarki z pastą lutowniczą, PCB zostanie automatycznie wysłane do maszyny "pick-and-place", gdzie komponenty lub układy scalone zostaną zamontowane na odpowiednich podkładkach w wyniku naprężenia pasty lutowniczej. Komponenty są montowane na płytce PCB przez bębny składające się na maszynę. Podobnie jak w przypadku rolek filmowych, rolki elementów składowych obracają się, dostarczając części do maszyny, które szybko przyklejają części do płyty.
• Krok 3: Lutowanie rozpływowe - Po umieszczeniu każdego elementu płyta przechodzi przez 23-stopowy piec. Temperatura 500 ° F powoduje upłynnienie pasty lutowniczej. Teraz komponenty SMD są mocno związane z płytą.

Mieszana technologia

Wraz z rozwojem nowoczesnej nauki i technologii, produkty elektroniczne stają się coraz bardziej złożone, co prowadzi do skomplikowanych, zintegrowanych i mniejszych płytek PCB. Jest to prawie niemożliwe dla PCBA zawierających tylko jeden typ komponentu, który bierze udział.

Większość płyt zawiera elementy Thru-hole i komponenty SMD, które wymagają współpracy technologii otworu przelotowego i technologii montażu powierzchniowego. Niemniej jednak lutowanie jest skomplikowanym procesem, na który ma wpływ zbyt wiele elementów. W związku z tym staje się niezwykle istotne, aby lepiej zorganizować sekwencję technologii przewlekanej i technologii montażu powierzchniowego.

PCBA z zastosowaniem technologii mieszanych powinna być wykonywana w następujących sytuacjach:

• Zespół złożony jednostronny: Zespół mieszany jednostronnie jest zgodny z następującą procedurą produkcyjną: Uwaga: Lutowanie ręczne może być stosowane zamiast lutowania falowego, gdy w tym typie zestawu wymagana jest tylko niewielka ilość elementów THT.

Single-side Mixed PCB Assembly Workflow | PCBCart

• Jednostronnie SMT i jednostronnie THT : Uwaga - Ten typ procedury montażu PCB nie jest zalecany, ponieważ kleje obciążą całkowity koszt PCBA i mogą prowadzić do problemów z lutowaniem.

One side SMT, the other side Thru-hole Assembly workflow | PCBCart

• Zespół mieszany dwustronnie : Pod względem podwójnie mieszanych metod montażu istnieją dwie możliwości: PCBA z zastosowaniem klejów i PCBA bez. Zastosowanie klejów zwiększa całkowity koszt montażu płytek drukowanych. Ponadto, podczas tego procesu PCBA, ogrzewanie należy przeprowadzić trzy razy, co prowadzi do niskiej wydajności.

Double side Mixed PCB Assembly workflow | PCBCart

Double side Mixed PCB Assembly workflow | PCBCart

Na podstawie porównania wyżej wymienionych procedur mieszania można stwierdzić, że lutowanie ręczne sprawdza się w przypadku montażu płytek drukowanych, które wymaga wielu elementów po obu stronach, wśród których komponenty SMD są więcej niż części THT. Dlatego w sytuacji, gdy potrzebna jest niewielka liczba elementów THT, sugeruje się lutowanie falowe.

Montaż PCB musi przebiegać tak skomplikowanym i technicznym procesem, że wiele elementów musi być wziętych pod uwagę, a niewielka modyfikacja może spowodować ogromne zmiany w kosztach i jakości produktu. Opisy procesu montażu obwodów drukowanych w tym artykule dotyczą tylko typowych procedur i technologii PCBA. Praktyczny proces produkcji jest w dużej mierze zdeterminowany i zależy od plików projektowych i specyficznych wymagań klientów. W rezultacie, jak ocenić wiarygodny asembler PCB staje się kluczowym pytaniem, które klienci muszą przemyśleć przed zamówieniem PCBA.

PCBA Professionals

PCBCart jest wiodącym dostawcą rozwiązań PCB. Możemy pokryć Twoje wymagania dotyczące PCB od zaopatrzenia w części do montażu elektronicznego. Pomożemy Ci na każdym etapie i zapewnimy Ci kompleksową wiedzę i zapewnienie jakości.

Full Turnkey PCB Assembly Service | PCBCart

Kiedy wybierzesz nas jako spółdzielnię PCBA, wybierasz partnera, który oferuje najlepszą usługę. Nasze usługi montażu płytek drukowanych spełniają najwyższe standardy jakości i są zgodne z normami certyfikacji IPC klasy 3, RoHS i ISO 9001: 2008 . Dodatkowo możemy obsłużyć dowolny rodzaj PCB, zarówno dwustronny, jak i jednostronny, SMT, przelotowy lub mieszany. Cokolwiek chcesz zrobić, możemy to zrealizować!

Będziemy z Tobą stale w kontakcie, od początku projektu, aż po linię mety i utrzymamy Cię w pętli od produkcji do montażu. Może to pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i stres przy niższych kosztach PCB, krótszym czasie oczekiwania i wyższej jakości produktów. Chcemy zaoszczędzić czas i energię, abyś mógł skupić się na swoich projektach PCB - nie przejmuj się drobnymi szczegółami procesu produkcyjnego.

Aby dowiedzieć się więcej na temat elektronicznego montażu i tego, co PCBCart może zrobić dla twojego kolejnego projektu PCB, spójrz na następujące strony:
Kompleksowe wprowadzenie PCBA
Jak oszacować domy montażowe PCB?
PCBCart oferuje zaawansowaną usługę montażu PCB pod klucz bez wymogu MOQ
Projekt do produkcji i montażu obwodów drukowanych i zasad ogólnych. Zgodny z
Zaprojektuj PCB, aby lepiej wykorzystać możliwości PCB PCBCart
Instrukcja uzyskania dokładnych cen montażu płytek drukowanych

OD: www.pcbcart.com

Pub Czas : 2018-12-03 14:10:49 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
Shanghai Juyi Electronic Technology Development Co., Ltd

Osoba kontaktowa: Mr. Amigo Deng

Tel: +86-18994777701

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

Zostaw wiadomość

Oddzwonimy wkrótce!